Polski

AktualnościNowe produkty w ofercie

Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Thyssenkrupp Materials France wprowadzamy do oferty firmy Wiertmet stabilizatory wiertnicze w szerokim zakresie średnic oraz obciążniki Heavy Weight Drill Pipe.
W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt.

25.05.2015Przeniesienie wydziału DR

W wyniku oddania do użytku nowej hali produkcyjnej wydział Remontowo - Produkcyjny został przeniesiony do Biecza, ul. Tumidajskiego 9 - dawna betoniarnia

08.05.2015Nowy projekt Strony

Zapraszamy do zapozniania się z nowym serwisem internetowym. Znajdą tu Państwo aktualną ofertę usług i produktów oferowanych przez firmę WIERTMET.

01.05.2015
Kadzie odlewnicze   W okresie 2005 - 2016 wykonaliśmy 30 różnych kadzi odlewniczych rozszerzając stopniowo ich asortyment. Na początku 2017 roku wzbogaciliśmy ofertę o kadź zatyczkową KOS-2,0 (z nowoczesną ceramiką FOSECO) i kadź zwykłą KOZ - 2,0 (z lekką trawersą z dwuteownika szerokostopowego HEA - patent 224667). W kadzi z lekka trawersą można pochylać cięgna z położenia pionowego do poziomego bez potrzeby podtrzymywania suwnicą.
    Nasze kadzie wyposażamy w nowoczesne przekładnie przewyższające sprawnością powszechnie jeszcze stosowane w polskich odlewniach przekładnie typu PK.
Każdą kadź przystosowujemy do indywidualnych wymagań klienta oferując różne warianty wykonania. W oparciu o opinie użytkowników w sposób ciągły wprowadzamy ulepszenia i poprawki nie ograniczając się do kopiowania urządzeń produkowanych kiedyś przez upadłą FUT (Wisła - Bryka) we Włocławku.
   Aktualnie przygotowujemy konstrukcję kadzi z bezobslugowym łożyskowaniem tocznym czopów do przetestowania u jednego z naszych klientów. Możemy przyjąć zlecenia na przebudowę "starch kadzi" obejmujące przykładowo wymianę czopów, wymianę przekładni, wymianę trawersy.
    Naszą specjalnością są kadzie do transportu ciekłego aluminium z wkładami insuralowymi przechylane mechanizmem obrotu na kadzi lub obrotnicą wózka widłowego. Organizacyjnie jesteśmy przygotowani do wykonawstwa kadzi o pojemności do 50 ton wg. dokumentacji własnej lub powierzonej.

W latach 2017-2018 pozyskaliśmy kilka zleceń na remont i modernizację kadzi odlewniczych .Poniżej przedstawiamy wybrane realizacje:

-Kadź smukła do sferoidyzacji żeliwa metodą drutową KDS-1,0/M przerobiona z kadzi KDS-1,0(FUT Wisła Bryka) na zaprawy magnezowe umieszczane na dnie kadzi.

Kadź po zdemontowaniu nadstawki ( pokrywy ) używana była na stanowisku do sferoidyzacji metodą drutową.

Użytkownik skarżył się na duże opory przy opróżnianiu kadzi. Podczas remontu obniżono położenie czopów o 100mm , wymieniono zawieszenie na lżejsze a przekładnię PK-3 zastąpiono przekładnią planetarną. Dzięki mniejszym momentom na czopie napędowym oraz przekładni o blisko dwukrotnie wyższej sprawności kadź po remoncie ( modernizacji ) bardzo łatwo się wychyla. Ponadto dzięki lżejszemu zawieszeniu nawet pusta niewymurowana kadź jest stateczna ( nie wywraca się podczas pochylania cięgien z pozycji pionowej do poziomej ) a podniesienie zawieszenia z pozycji opartej o posadzkę do pionu możliwe jest za pomocą przekładni bez wspomagania suwnicą.

Ciężkie zawieszenia kadzi innych wytwórców wymagają podczas opuszczania i podnoszenia (w zakresie powyżej 15-30 stopni od pionu - zapis z DTR ) "koordynacji ruchu pokrętła przekładni i ruchu haka suwnicy" co nie jest łatwe do przeprowadzenia i może doprowadzić do uszkodzenia przekładni.

-Kadź odlewnicza zwykła KOZa-5,0 ( FUO Skierniewice ) w której zastąpiono przekładnię ślimakową PK-12 równoważną przekładnią planetarną a ciężkie zawieszenie z blach pionowych lekką belką z dwuteownika HEA...

Rozwiązanie to przy zachowaniu tego samego poziomu naprężeń ( ten sam W x ) pozwala obniżyć masę belki o połowę. W kadzi zastosowano przeciwciężar na przeciwległym do przekładni cięgnie równoważący masę przekładni. W takim rozwiązaniu kadź zawsze ustawia się pionowo przy uchu na hak suwnicy położonym symetrycznie (zrezygnowano z przesunięcia ucha w stronę przekładni ). Jednocześnie rzeciwciężar (obciążnik ) usytuowany na cięgnie poniżej osi obrotu odciąża przekładnię i ułatwia odchylenie zawieszenia od pionu.

-Kadź smukła czajnikowa KDS/KCZa-100.

Zastąpienie ręcznego przechyłu za pomocą wideł odlewniczych przekładnią ślimakową . Przeróbka mało funkcjonalnych elementów (zapadka blokady, zamknięcie pokrywy, osłona termiczna). Potwierdzenie spełnienia wymogów bezpieczeństwa kadzi po przebudowie (Deklaracja zgodności WE, znak CE na tabliczce producenta).

W sprawach kadzi prosimy kontaktować się z p. Mieczysławem Zięba, tel. 789 296 067, e-mail:mieczyslawzieba@wp.pl

Kadź KOZa 5,0 po modernizacji
Kadź KOZa 5,0 po modernizacji
Kadź smukła po modernizacji
Kadź smukła po modernizacji

Kadź zatyczkowa Kadź zatyczkowa