Polski

Aktualności



Nowe produkty w ofercie

Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Thyssenkrupp Materials France wprowadzamy do oferty firmy Wiertmet stabilizatory wiertnicze w szerokim zakresie średnic oraz obciążniki Heavy Weight Drill Pipe.
W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt.

25.05.2015



Przeniesienie wydziału DR

W wyniku oddania do użytku nowej hali produkcyjnej wydział Remontowo - Produkcyjny został przeniesiony do Biecza, ul. Tumidajskiego 9 - dawna betoniarnia

08.05.2015



Nowy projekt Strony

Zapraszamy do zapozniania się z nowym serwisem internetowym. Znajdą tu Państwo aktualną ofertę usług i produktów oferowanych przez firmę WIERTMET.

01.05.2015




Kadzie odlewnicze



   Do chwili obecnej wykonaliśmy 61 różnych kadzi odlewniczych (w tym 4 szt. na export) rozszerzając stopniowo ich asortyment. Nasze kadzi wyposażamy w lekkie belki z dwuteownika i bezobsługowe przekładnie planetarne z hamulcem przewyższające sprawnością powszechnie jeszcze stosowane w polskich odlewniach przekładnie ślimakowe PK.-1 ÷ PK – 12. Każdą kadź przystosowujemy do indywidualnych wymagań klienta oferując różne warianty wykonania. W oparciu o opinie użytkowników w sposób ciągły wprowadzamy ulepszenia i poprawki nie ograniczając się do kopiowania urządzeń produkowanych kiedyś przez upadłą FUT Wisła - Bryka we Włocławku. Oprócz nowych kadzi wykonujemy również remonty.
    Ciężkie zawieszenia kadzi naszych konkurentów wymagają podczas pochylania cięgien z pozycji pionowej powyżej 30° „koordynacji ruchu pokrętła przekładni i ruchu haka suwnicy” (zapis z DTR) co nie jest łatwe do przeprowadzenia i może doprowadzić do uszkodzenia przekładni.


    Wyremontowana na początku 2020 r. kadź odlewnicza zwykła KOZa 5,0 w której zastąpiono przekładnię ślimakową PK-12 równoważną przekładnię planetarną a ciężkie zawieszenie z blach lekką belką z dwuteownika HEA 200 umożliwia położenie belki na posadzce i jej podniesienie tylko przy użyciu pokrętła przekładni. Belka z dwuteownika przy zachowaniu tego samego poziomu naprężeń (ten sam Wx) jest lżejsza o połowę od belki tradycyjnej z blach pionowych (przed remontem). W kadzi zastosowano przeciwciężar na przeciwległym do przekładni cięgnie równoważący masę przekładni. W takim rozwiązaniu kadź zawsze ustawia się pionowo przy uchu ustawionym symetrycznie na belce (zrezygnowano z przesunięcia ucha w stronę przekładni).
    Przeciwciężar (obciążnik) usytuowany na cięgnie poniżej osi obrotu odciąża dodatkowo przekładnię i ułatwia odchylenie zawieszenia od pionu. Zaletą przyjętych rozwiązań jest zachowanie stateczności pustej (nie wymurowanej) kadzi przy pochylaniu cięgien z pozycji pionowej do poziomej.


    Ze względu na pojawiające się ciągle zapytania o kadzie z polskich odlewni zamierzamy kontynuować tą działalność. Będziemy sukcesywnie zamieszczać na naszej stronie internetowej zdjęcia kadzi które zyskały uznanie naszych odbiorców. Nasze kadzie spełniają wymogi PN-EN 1247+A1:2010 Maszyny odlewnicze. Wymagania bezpieczeństwa dotyczące kadzi, urządzeń do zalewania, maszyn do odlewania odśrodkowego, ciągłego, półciągłego.


    Zamierzamy skupić się na kadziach z napędem elektrycznym zasilanych przewodem z suwnicy lub ze skrzynki zasilającej w miejscu użytkowania kadzi (przykręcona do ściany lub do przenośnego stojaka). Sterowanie z kasety lub pilota (sterowanie radiowe).


    Tematykę „kadziową” w ZPUH Wiertmet Biecz od początku do dnia dzisiejszego prowadzi Mieczysław Zięba (oferty, projekty, marketing, doradztwo techniczne, ekspertyzy, nadzór nad wykonawstwem i remontami kadzi oraz przekładni) z którym prosimy kontaktować się bezpośrednio.
    Kontakt:
    - mail: mieczyslawzieba@wp.pl, tel. 789 296 067.
   



Kadź KOZa 5,0 po modernizacji
Kadź KOZa 5,0 po modernizacji
Kadź smukła po modernizacji
Kadź smukła po modernizacji

Kadź zatyczkowa