Wiertmet Sp. z o.o.

Specjalizujemy się w dotarczaniu rozwiązań i urządzeń dla przemysłu wiertniczego. Od wielu lat udoskonalamy proces produkcyjny dzięki czemu możemy zaoferować Państwu wyroby najwyższej jakości. Do grona naszych zadowolonych klientów należą czołowe światowe koncerny przemysłu naftowego.

Nasze usługi

Armatura wysokociśnieniowa

Projektowanie i wykonastwo armatury wysokociśnieniowej, produkcjęzbiorników wysokociśnieniowych podlegających odbiorowi UDT.

Spawanie konstrukcji stalowych

Nad poprawnością zleconych prac czuwa doświadczona załoga, na czele z Europejskim Inżynierem Spawalnictwa (EWE).

Naprawianie materiałów

Jesteśmy certyfikowanym aplikatorem materiałów amerykańskiej firmy ARNCO - technologia 150XT.

Remonty urządzeń

Dział Remontowo - Produkcyjny świadczy usługi remontu maszyn i urządzeń wiertniczych i nie tylko.

Obróbka metali

Oferujemy świadczenie usług w zakresie obróbki metali

Kadzie odlewnicze

Do chwili obecnej wykonaliśmy 61 różnych kadzi odlewniczych (w tym 4 szt. na export) rozszerzając stopniowo ich asortyment. Nasze kadzi wyposażamy w lekkie belki z dwuteownika i bezobsługowe przekładnie planetarne z hamulcem przewyższające sprawnością powszechnie jeszcze stosowane w polskich odlewniach przekładnie ślimakowe PK.-1 ÷ PK 12. Każdą kadź przystosowujemy do indywidualnych wymagań klienta oferując różne warianty wykonania. W oparciu o opinie użytkowników w sposób ciągły wprowadzamy ulepszenia i poprawki nie ograniczając się do kopiowania urządzeń produkowanych kiedyś przez upadłą FUT Wisła – Bryka we Włocławku. Oprócz nowych kadzi wykonujemy również remonty.
Ciężkie zawieszenia kadzi naszych konkurentów wymagają podczas pochylania cięgien z pozycji pionowej powyżej 30° koordynacji ruchu pokrętła przekładni i ruchu haka suwnicy (zapis z DTR) co nie jest łatwe do przeprowadzenia i może doprowadzić do uszkodzenia przekładni.

Wyremontowana na początku 2020 r. kadź odlewnicza zwykła KOZa 5,0 w której zastąpiono przekładnię ślimakową PK-12 równoważną przekładnię planetarną a ciężkie zawieszenie z blach lekką belką z dwuteownika HEA 200 umożliwia położenie belki na posadzce i jej podniesienie tylko przy użyciu pokrętła przekładni. Belka z dwuteownika przy zachowaniu tego samego poziomu naprężeń (ten sam Wx) jest lżejsza o połowę od belki tradycyjnej z blach pionowych (przed remontem). W kadzi zastosowano przeciwciężar na przeciwległym do przekładni cięgnie równoważący masę przekładni. W takim rozwiązaniu kadź zawsze ustawia się pionowo przy uchu ustawionym symetrycznie na belce (zrezygnowano z przesunięcia ucha w stronę przekładni).
Przeciwciężar (obciążnik) usytuowany na cięgnie poniżej osi obrotu odciąża dodatkowo przekładnię i ułatwia odchylenie zawieszenia od pionu. Zaletą przyjętych rozwiązań jest zachowanie stateczności pustej (nie wymurowanej) kadzi przy pochylaniu cięgien z pozycji pionowej do poziomej.

Ze względu na pojawiające się ciągle zapytania o kadzie z polskich odlewni zamierzamy kontynuować tą działalność. Będziemy sukcesywnie zamieszczać na naszej stronie internetowej zdjęcia kadzi które zyskały uznanie naszych odbiorców. Nasze kadzie spełniają wymogi PN-EN 1247+A1:2010 Maszyny odlewnicze. Wymagania bezpieczeństwa dotyczące kadzi, urządzeń do zalewania, maszyn do odlewania odśrodkowego, ciągłego, półciągłego.

Zamierzamy skupić się na kadziach z napędem elektrycznym zasilanych przewodem z suwnicy lub ze skrzynki zasilającej w miejscu użytkowania kadzi (przykręcona do ściany lub do przenośnego stojaka). Sterowanie z kasety lub pilota (sterowanie radiowe).

Tematykę kadziową w ZPUH Wiertmet Biecz od początku do dnia dzisiejszego prowadzi Mieczysław Zięba (oferty, projekty, marketing, doradztwo techniczne, ekspertyzy, nadzór nad wykonawstwem i remontami kadzi oraz przekładni) z którym prosimy kontaktować się bezpośrednio.
    Kontakt:
    – mail: mieczyslawzieba@wp.pl, tel. 789 296 067.